Szar

19 lutego br. na rynku NewConnect zadebiutowała spółka SZAR S.A. działająca w branży hutniczej i metalurgicznej. Jest to już siódmy debiut w tym roku i 114 emitent na alternatywnym rynku obrotu.

Podczas dzisiejszego debiutu, symbole spółki notowanej na rynku NewConnect, pamiątkowy dyplom oraz statuetkę Vivene, odebrali z rąk Lidii Adamskiej, Członka Zarządu GPW Przedstawiciele Zarządu spółki Szymon Rurarz – Prezes Zarządu oraz Aleksander Srokosz – Wiceprezes Zarządu SZAR SA.

Prezes Adamska powiedziała o genezie nazwy SZAR, która pochodzi od nazwisk założycieli firmy, ale ma też szerszy wymiar – w języku rosyjskim znaczy kula. Firma ma już ponad dwudziestoletnie doświadczenie współpracy z firmami z Ukrainy i współpracuje z partnerami z rynków wschodnich.

Prezes Szymon Rurarz podziękował Zarządowi GPW za wprowadzenie spółki na NewConnect oraz całej załodze oraz Autoryzowanemu Doradcy. „Jesteśmy przykładem firmy, która nie poniosła żadnych strat przez dwadzieścia lat pracując na rynku ukraińskim. (…) Nasz debiut to również informacja dla naszych partnerów z Ukrainy o tym, że mogą tą ścieżką podążać za nami, tak samo jak szli za nami w kwestiach rozwoju technologii, certyfikatów i innych osiągnięć. ” Prezes zapowiedział inwestorom, że spółka nie poprzestanie na alternatywnym rynku i będzie się starała o wejście na główny parkiet w ciągu najbliższych dwóch lat.

Więcej informacji na stronach NewConnect