Galeria

Zarząd SZAR SA w dniach 03-04 lutego 2011 uczestniczył w Polsko -Ukraińskim Szczycie Gospodarczym. Drugi dzień sesji odbył się w warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W spotkaniu uczestniczyli prezydenci RP i Ukrainy.

informacja podana za PAP:

– Polska chce być dobrym przyjacielem i sąsiadem Ukrainy i chce być w dobrych kontaktach biznesowych z tym krajem – powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który wraz z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem uczestniczy w sesji zamykającej Polsko-Ukraiński Szczyt Gospodarzy na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.07

Prezydent Komorowski zaznaczył, że nie tylko ze – względów sentymentalnych – Polska konsekwentnie wspiera niepodległą Ukrainę w jej dążeniach – do związania się ze światem integrującej się Europy.

– To jest interes wspólny, aby obszar tych samych norm, zasad, przepisów obejmował jak największe terytorium w Europie. Tak, abyśmy mogli łatwiej w tym wspólnym obszarze poruszać się, łatwiej współpracować i lepiej zarabiać – podkreślił prezydent.

– Tak trzeba zrozumieć sens polskiego wsparcia Ukrainy, ale przede wszystkim jej dążenia do zawarcia umowy o strefie wolnego handlu. Tu jest wspólny interes, wielka praca do wykonania przez ukraińską stronę, tu jest też miejsce na konsekwentne wsparcie ze strony polskich czynników politycznych – dodał Bronisław Komorowski. Prezydent podkreślił, że w tym zakresie Polska może przekazać Ukrainie swoje doświadczenia.

– Warszawska Giełda Papierów Wartościowych jest atrakcyjna i daje wymierne korzyści nie tylko polskim spółkom, ale przedsiębiorstwom z regionu, w tym także z Ukrainy – dodał prezydent Bronisław Komorowski. Podkreślił też, że na warszawskim parkiecie jest notowanych pięć ukraińskich firm. – Szykują się następne. Tu już nie ma żadnych wątpliwości, że to się opłaca wszystkim – powiedział.

– Nieprzypadkowo jesteśmy w budynku warszawskiej giełdy. Bo tutaj można pokazać dobre, budujące przykłady, dające na przyszłość nadzieję współpracy polsko-ukraińskiej. Warszawska giełda, która zdystansowała giełdę wiedeńską, jest atrakcyjna nie tylko dla polskich spółek i przedsiębiorców. Jest też atrakcyjna i daje wymierne korzyści dla biznesu z całego regionu, w tym także dla Ukrainy – podkreślił prezydent Komorowski.