Rury i profile stalowe znalazły zastosowanie w wielu rozmaitych branżach. Przemysł, budownictwo, budowa maszyn i sprzętów, energetyka… To tylko niektóre obszary, których funkcjonowanie byłoby znacznie utrudnione lub nawet niemożliwe bez wspomnianych elementów. Co sprawia, że są one aż tak niezbędne?

Dlaczego rury stalowe i profile znajdują zastosowanie w tak wielu branżach?

Rozważając, skąd wynika niezbędność rur stalowych i profili, należy wspomnieć przede wszystkim o ich uniwersalności. Oba te elementy występują w wielu rodzajach. Chodzi tu przede wszystkim o rozmaite wielkości, kształty i typy. Dzięki temu mogą być z powodzeniem stosowane w skrajnie różnych obszarach produkcji.

Jako producent rur stalowych oraz profili nie możemy nie wspomnieć o ich wyjątkowej wytrzymałości, która przekłada się na trwałość tworzonych elementów. Stal jest materiałem wysoce odpornym na działanie czynników zewnętrznych, takich jak niekorzystne warunki pogodowe, nacisk, obciążenie czy tarcie. Warto także zaznaczyć, że rury mogą być produkowane również z aluminium. Te z kolei najczęściej wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym.

Co istotne, wszelkie elementy wykonywane ze stali, w tym oczywiście rury i profile, mogą być dowolnie uszlachetniane według potrzeb. I tak wyróżniamy przykładowo wyroby nierdzewne, kwasoodporne czy ocynkowane. Taka różnorodność możliwych modyfikacji pozwala dostosować cechy fizykochemiczne rur i profili do oczekiwanych rezultatów oraz rodzaju realizowanego przedsięwzięcia.

W jakich branżach wykorzystuje się rury i profile stalowe?

Podkreślenia wymaga fakt, że nie sposób wymienić wszystkie branże, w których zastosowanie znajdują rury i profile stalowe. Można śmiało stwierdzić, że wykorzystywane są one w zdecydowanej większości gałęzi produkcyjnych. W ramach przykładu warto jednak wskazać:

  • budownictwo,
  • motoryzację,
  • energetykę,
  • produkcję sprzętów AGD,
  • przemysł stoczniowy,
  • meblarstwo.