Nie jest tajemnicą, że profile stalowe mogą mieć rozmaitą specyfikację. Wynika to przede wszystkim z wymagań rynku, a ściślej samych inwestorów. Pierwszą i podstawową cechą zmienną jest oczywiście ich kształt. Wyróżniamy wersje owalne, prostokątne i kwadratowe. Te ostatnie z nich znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Czy wiesz, jakie branże wykorzystują je najchętniej oraz jakie są ich najważniejsze zalety? Sprawdź!

Gdzie stosuje się profile kwadratowe?

Jak już zostało wspomniane, zakres zastosowań profili kwadratowych jest bardzo szeroki. Z tego względu nie sposób wymienić je wszystkie. Trzeba jednak zaznaczyć, że najchętniej są wykorzystywane w budownictwie. Stanowią niemal niezbędny element konstrukcyjny, dlatego sprawdzają się przy tworzeniu stelaży i szkieletów.

Ze względu na powyższe rury stalowe kwadratowe równie często stosuje się w branży wykończeniowej i meblarstwie. To świetny materiał to stworzenia m.in. ścianek działowych czy tzw. sufitu podwieszanego. Są zarazem nieocenione podczas produkcji blatów oraz półek, gdyż ich wytrzymała konstrukcja sprawia, że gotowy produkt nie ulega odkształceniom.

Co ciekawe, ten komponent może pełnić także funkcję dekoracyjną. W pracach wykończeniowych często stosuje się profile np. do oddzielania różnych rodzajów płytek. To wysoce uniwersalny materiał, którego zastosowanie uzależnione jest jedynie od wyobraźni inwestora.

Jakie są kluczowe cechy profili o przekroju kwadratowym?

Profile kwadratowe wykonane ze stali cechują się przede wszystkim świetną trwałością. Materiał ten jest bardzo odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, w tym nawet uszkodzeń mechanicznych. Dzięki temu dany wytwór jest wytrzymały i może posłużyć przez wiele lat. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość wybieranych profili. Pamiętaj, aby nabywać ten komponent jedynie od sprawdzonych producentów. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.