Niektóre branże do swojego funkcjonowania wymagają specjalnych rozwiązań. Niektóre z nich umożliwiają bezpieczny transport, inne zaś magazynowanie, produkcję czy organizację. Współcześnie jednym z podstawowych produktów są stojaki oraz palety. Czy wiesz, w jakich branżach są obecnie najchętniej wykorzystywane?

Czym są i jakie zastosowanie mają specjalistyczne stojaki i palety?

Na samym wstępie warto wyjaśnić tytułowe pojęcie. Najprościej mówiąc, takie produkty to konstrukcje stalowe o specyficznej budowie. Co ciekawe, mogą one przybierać niemal nieograniczone formy, dlatego wyróżniamy co najmniej kilka ich rodzajów. Wszystko zależy bowiem od potrzeb oraz wymagań inwestora. Ze względu na swoją uniwersalność, znajdują one zastosowanie w wielu branżach.

Zdaje się, że największą popularnością cieszą się stojaki transportowe. Służą przede wszystkim do przewozu nietypowych ładunków lub takich, które są szczególnie podatne na uszkodzenia. Mowa tu przede wszystkim o oknach, drzwiach, szkle czy wyrobach wielkogabarytowych. Budowa stojaka musi być więc dostosowana do rodzaju towaru, aby mógł on zostać należycie zabezpieczony. Warto zaznaczyć, że występują one w wielu typach, a także mogą być tworzone na zamówienie.

Wyróżniamy także stojaki oraz palety do magazynowania i ekspozycji. Jak sama nazwa wskazuje, służą one przede wszystkim do zorganizowania danej przestrzeni, a także zachowania porządku. Pozwalają one również zachować więcej wolnego miejsca na terenie magazynu, gdyż występują w wersjach piętrowych.

Jeżeli potrzebujesz wysokiej jakości stojaków lub palet specjalistycznych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Możesz zdecydować się na zakup gotowych, standardowych konstrukcji, a także zlecić nam wykonanie swojego projektu. Pragniemy zaznaczyć, że wykonujemy nie tylko długie, ale także krótkie serie produkcyjne. Gwarantujemy sprawną realizację usługi oraz wysokiej klasy wyroby.