Profile stalowe to materiały konstrukcyjne o różnych kształtach i wymiarach, które są stosowane w budownictwie oraz przemyśle. Ich popularność wynika z wytrzymałości, długiej żywotności i różnorodności zastosowań. Dostępne także w naszej ofercie profile stalowe mogą przyjmować różne kształty, dzięki czemu mają wszechstronne zastosowanie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze przekroje profili stalowych.

Profile I (dwuteowe)

Profile I, zwane również dwuteownikami, mają kształt litery „I” w przekroju. Są to jedne z najpopularniejszych profili stosowanych w konstrukcjach stalowych ze względu na ich wysoką wytrzymałość oraz niewielki ciężar własny. Są głównie używane jako elementy nośne w konstrukcjach dźwigarów, słupów czy belek.

Profile U (ceowe)

Profile U przyjmują kształt litery „U” w przekroju. Służą one jako elementy nośne, a także wsporniki, kształtowniki czy prowadnice. Są często stosowane w konstrukcjach stalowych oraz budynkach przemysłowych, a także przy montażu systemów ogrodzeniowych.

Profile RHS (prostokątne)

Profile RHS to profile o przekroju prostokątnym o zaokrąglonych narożach. Ze względu na swoją unikalną geometrię, zapewniają wysoką wytrzymałość i odporność na obciążenia. Profile RHS są często stosowane w budownictwie jako elementy ram kratowych, słupów czy konstrukcji dachowych.

Profile SHS (kwadratowe)

Profile SHS mają kwadratowy przekrój i zaokrąglone narożniki, co sprawia, że są one wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Profile te są często używane jako elementy konstrukcyjne w budynkach mieszkalnych i przemysłowych, a także przy montażu konstrukcji niewielkich mostów czy ogrodzeń.

Profile T (teowe)

Profile T mają przekrój w kształcie litery „T” i są wykorzystywane głównie jako wsporniki i łączniki w różnego typu konstrukcjach stalowych. Dzięki swoim kształtom, profile T zapewniają doskonałą wytrzymałość i stabilność.